Instalimi i Flashchat ne host free tufat.com Ilir Jashari ( 2009)

Pershendetje vizitor të dashur të portalit ITSHQIP.com unë ketu e kam një Tutorial e pash që ketu nuk është i postuar do ta postoj për ata që jan paksa më fillestar në instalimin e skriptave PHP, këtu instalohet Flashchat në hostin FREE domethan për fillestar shpresoj të jem i kuptuëshum për të gjithë..

Shkojm e Qelum një Account.. Ne
Http://ohost.de ose http://funpid.de

Ju vjen Konfirmi Ne E-mail e Juaj qe Jeni Regjistruar.

Pastaj Krijojm FTP-n
Pastaj Krijojm Edhe Database Shembul_01

Shkarkoje Chatin http://www.speedyshare.com/files/297649 … _f0xEr.zip

Pastaj Shkarkojm Filefizila http://filezilla-project.org/download.php

E Downloadojm Filefizila E Instalojm Pastaj Ja Shkrujm Adresen e FTP-së P.sh IlirJashari.il.ohost.de Tani Passwordin

Fusim Flashchatin ne Host

Pastaj Shkojmë.. Masi Jan Uploadur Fajllat e Chatit ne Host.

Shkojmë Shembull.. IlIrJashari.il.ohost.de/chat/install.php

E Instaloni Flashchatin Prej 1 Deri te 7

Pasi Te Instaloni Flashchatin Hyni ne FTP Fshini Keto 2-ja “install_files” Dhe “Install.php”

Nese Keni Ndonje Pytje Pytni
E-mail: ilirjashari@live.com
Direkt bot: group880620@groupsim.com

_________________
Only God Can Judge ME !

Rreth ilirjashari

Ilir Jashari eshte programmer i webfaqeve, poashtu, merret me shkrime te ndryshme!

Postuar më Maj 1, 2012, te Literatura. Faqeruani permalidhjen. Lini një koment.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: